Chorwacja dla aktywnych – poznaj nasze propozycje.

Przez 23 stycznia 2019Przewodnik po spotach

Jeśli należysz do osób, które nie lubią spędzać urlopu spokojnie, leżąc do góry brzuchem, to z pewnością świetnie odnajdziesz się w Chorwacji. Kraj cieszący się imponującą linią brzegową zapewnia moc atrakcji, niezależnie od sezonu. Można tu nie tylko surfować czy pływać, ale również uprawiać sporty powietrzne, jeździć na rowerze oraz organizować piesze wycieczki. Chorwacja to jedno z państw, które może poszczycić się największą różnorodnością przyrodniczą i geograficzną. Dodatkowo, z pewnością niebywałą zaletą jest fakt, że w Chorwacji praktycznie przez cały rok utrzymuje się relatywnie dobra pogoda. Dla miłośników aktywności sportowej jest to zatem raj na ziemi. Wybierz się i spędź urlop aktywnie!

Chorwacja aktywnie – jakie sporty można uprawiać w Chorwacji?

Chorwacja z racji dużej różnorodności posiada również szeroką ofertą związaną ze sportami różnego rodzaju. Z pewnością to doskonałe miejsce dla osób aktywnych i lubiących adrenalinę. Jakie sporty można uprawiać w Chorwacji? Między innymi:

  • jazda na rowerze
  • aquaparki
  • sporty powietrzne
  • kanoe i kajak
  • nurkowanie
  • jazda konna
  • rafting
  • narciarstwo
  • spacery i wycieczki górskie

Jazda na rowerze

Od bitych dróg doskonałych do jazdy na rowerze górskim, po drogi asfaltowe na wycieczki rodzinne – w Chorwacji znajdziesz różnorodne, doskonałe trasy dla każdej osoby, niezależnie od tego, czy jesteś amatorem, czy profesjonalistą. Makarska – Split, Šibenik – Zadar, Park Narodowy Plitvice – Učka, Pula – Umag i Sveti Martin – Zagrzeb. Wymagające, ale atrakcyjne trasy czekają na Ciebie w Parkach Narodowych Krka i Plitwice oraz Parkach Przyrody Biokovo, Velebit i Učka.

Aquaparki

To świetny pomysł na korzystanie z upalnego dnia dla całej rodziny. Możesz zjeżdżać na niekończących się zjeżdżalniach, skakać z najwyższych trampolin, zanurkować w niesamowitych basenach i korzystać z aktywnego wypoczynku w wodzie. Znajdziesz tam nie tylko moc atrakcji dla dzieci, ale również dorosłym nie zabraknie emocji i niezapomnianych przeżyć.

Sporty powietrzne

Ponad 30 doskonałych lokalizacji do ćwiczenia paralotniarstwa rozsianych jest w całym kraju. O każdej porze roku można przyjechać i spróbować wolności latania. Jeśli szukasz adrenaliny, warto wybrać się na ekscytujące wolne spadanie w otoczeniu jednych z najpiękniejszych krajobrazów na świecie.

Kanoe i kajaki

Chorwacja słynie z pięknych jezior i rozbudowanych tafli wodnych. To raj dla miłośników kajakarstwa. Odkrywaj piękno tego kraju, napawając się widokiem przezroczystych wód i jezior, które od wielu lat widnieją na światowej liście UNESCO. Jest co podziwiać! Dodatkowo, warto wybrać się na żeglarskie rejsy po Morzu Adriatyckim. Zapewnij sobie moc atrakcji i emocji w czasie urlopu, a na pewno będzie on niezapomniany.

Nurkowanie

Naturalne i sztuczne grzbiety morskie, jak zatopione statki, dziś są domem dla licznych gatunków roślinnych i zwierząt, takich jak kraby, rozgwiazdy, posidonia (rodzaj rośliny morskie w Morzu Śródziemnym, której obecność udowadnia brak zanieczyszczeń) czy koniki morskie… Niektóre z tych gatunków są chronione. Obecność tak egzotycznej dla nas flory zapewnia niezapomniane przeżycia. Popularne jest również nurkowanie w jaskiniach podwodnych.

Narciarstwo

Możliwość uprawiania tego sportu zimą jest doskonałym dowodem na to, jak różnorodna może być Chorwacja. Możesz zjechać po łagodnych stokach Platku, w pobliżu Rijeki, świetnego miejsca, żeby spędzić rodzinny weekend albo po prostu dobrze się bawić podczas widowiska narciarskiego Snow Queen Trophy na Medvednicy.