Hydro foil kitesurfing – nowa kierunek kite’a.

Co to jest hydro foil kitesurfing? Nic innego jak dołączenie do deski kitesurfingowej specjalnego skrzydła, dzięki któremu rider może unosić się nad wodą. Zabawa jest przednia, a dodatkowo przynosi wiele korzyści jakie korzyści wynikają z pływania na foilu? Przede wszystkim zdecydowanie mniejsza siła wiatru niezbędna do pływania. Na Półwyspie Helskim, który niewątpliwie jest najpopularniejszym miejscem do uprawiania kitesurfingu w Polsce, niemal każdy rider wyposażony jest w sprzęt foil.  Kolejnym plusem jest możliwość płynięcia zdecydowanie ostrzejszymi kursami na wiatr. Warto tutaj również wspomnieć, że prędkości osiągane na kite foil są większe od tych osiąganych na klasycznych deskach kitesurfingowych.

Hydro foil kitesurfing

Hydro foil kitesurfing – jak to działa? Wyjaśniamy.

Pojęcie hydro foil to nic innego jak wodolot. Już w 1906 roku włoski inżynier Enrico Forlanini zbudował pierwszą jednostkę pływającą, która posiadała zamontowane pod kadłubem specjalne skrzydła. Skrzydła działają jak samolotowe i wraz ze wzrostem prędkości powodują wyniesienie kadłuba/deski nad taflę wody. Dzięki wyniesieniu kadłuba nad wodę zmniejszają się opory, dzięki temu jednostka ( w naszym przypadku deska kitesurfingowa) może płynąć szybciej (gdyż maleje opór generowany przez wodę). Mniejszy opór to również mniejsza siła potrzebna do ciągnięcia kitesurfera (mniejszy latawiec, słabszy wiatr). Minimalna siła wiatru wymagana do pływania na foilu to taka, aby latawiec swobodnie utrzymywał się w zenicie. Przy nowoczesnych latawcach to raptem kilka węzłów, polecamy do foila lekkie konstrukcyjnie kity, np. latawiec kitesurfingowy F-one Breeze. Skrzydła foil do kitesurfingu są produkowane przez wiele firm, w różnych rozmiarach i kształtach. Przykładowo poniżej zamieszczamy zdjęcie modelu firmy F-one Foil IC6 v2, to jeden z najlepszych modeli na rynku, opinię tę podzielają kitesurferzy na całym świecie.

Hydro foil kitesurfing

Hydro foil kitesurfing w sklepie kitesurfingowym w Warszawie.

Jeżeli chcecie zaopatrzyć się w swój sprzęt do foil’a zawsze chętnie służymy pomocą. Podpowiemy które skrzydła do których desek wybrać i tak dobrać sprzęt, aby w spełniał Wasze oczekiwania w 100%. Sklep stacjonarny kitesurfingowy zlokalizowany jest w Warszawie przy ul. Jana Karola Chodkiewicza 8. Możecie zrobić również zakupy w internetowym sklepie kitesurfingowym surfcontingent.pl zapraszamy.

Skomentuj