Wakeboarding jest to sport wodny, który opiera się na płynięciu po wodzie na desce z wykorzystaniem wyciągu, który przymocowany jest do liny w łodzi, motorówce lub skuterze wodnym. Sport ten łączy w sobie surfing, snowboarding, jak również i narty wodne. I choć jeszcze kilka lat temu popularność tej dyscypliny była bardzo mała, to z roku na rok zwiększa się liczba osób zainteresowanych tego typu zabawą na wodzie, która choć z lądu wydaje się być jedynie wyśmienitą, prostą w wykonaniu atrakcją, w rzeczywistości może okazać się nieco trudna. Nie wymaga jednak tak długiego szkolenia i wielu godzin treningu, jak inne dyscypliny sportowe. Wakeboarding jest wśród sportów wodnych o tyle doskonałym rozwiązaniem, że nie potrzebujemy tutaj odpowiednich warunków pogodowych, by móc go wykonywać. Osoby lubiące spędzać wolny czas aktywnie, na pewno powinni korzystać z tego typu rozwiązań.

Wakeboarding – czyli od czego zacząć?

Po pierwsze liczą się nasze chęci. Nie możemy obawiać się wody, adrenaliny i szaleństwa. Wakeboarding jest sportem dla ludzi lubiących szybkość, wysokość, wodę i zabawę. Początkowo to jedynie sama jazda, ale wraz z nabywaniem umiejętności, poprzeczka idzie w górę i można poznawać coraz to więcej nowych trików. Warto znaleźć szkołę wakeboardingu, w której możemy postawić na odpowiedni kurs odbywający się zarówno w grupach, jak również i indywidualnie, w zależności od tego, jakie są nasze preferencje oraz poziom zaawansowania. Przejście kursu jest podstawą, aby wejść na deskę i dać się ponieść szybkości motorówki. Schematycznie przedstawia się w ten sposób:

  • kursant zdobywa niezbędną, teoretyczną wiedzę,
  • poznaje sprzęt i jego właściwości,
  • uczy się właściwego zachowania w konkretnych sytuacjach.

Jeśli wiedza teoretyczna zostanie zdobyta, wówczas można przejść do praktyki:

  • kursant krok po kroku uczy się obcowania z deską,
  • rozpoczyna swoją pierwszą jazdę.

Im więcej prób, tym łatwość utrzymania się na desce staje się zdecydowanie łatwiejsza. W swojej ofercie prowadzimy też wypożyczalnie desek. Przed rozpoczęciem jazdy, odpowiednio Cię zabezpieczymy i wówczas możesz zacząć wodne szaleństwo.

Wakeboarding alternatywą dla kiteboardingu

Osoby, które na co dzień trenują kiteboarding, nie zawsze mogą liczyć na przychylne wiatry, a to sprawia, że nie mogą postawić na treningi wtedy, kiedy mają na to ochotę – są zależne od warunków pogodowych. Ten sport wodny bez wątpienia uczy cierpliwości i szacunku wobec praw natury. Na szczęście są alternatywy, dzięki którym można wybierać idealne zamienniki – wakeboarding do takich właśnie należy. O ile bowiem w przypadku kiteboardingu siłą napędową jest latawiec, o tyle w wakeboardingu siłę wytwarza ciągnąca linę łódka, motorówka czy też skuter wodny. Sporty te są do siebie bardzo podobne i na pewno osoby trenujące kiteboarding są w stanie uzyskać satysfakcję, jeśli chodzi o zamiennik dla treningu z latawcem. Niestety nie mamy żadnego wpływu na pogodę, trzeba więc szukać tego, co da nam szczęście i nie pozwoli zrezygnować z przyjemności, jaką daje nam aktywność fizyczna w postaci sportów wodnych.

Wakeboarding to doskonała forma aktywności fizycznej połączona z zabawą. Może ją wykonywać niemal każdy, gdyż nie jest trudna w nauce. Przekonaj się sam, skorzystaj z naszej oferty!

Skomentuj