Jak spędzić niezapomniane wakacje w Chorwacji?

Przez 24 stycznia 2019Przewodnik po spotach

Wybierając się na urlop, warto wziąć pod uwagę wiele zależności oraz czynników, które mogą wpłynąć na jakość naszego odpoczynku. Niezwykle ważne jest bezpieczeństwo nas samych oraz naszych dzieci czy znajomych, z którymi będziemy podróżować. Dodatkowo, z pewnością wiele osób bierze pod uwagę ceny, które można spotkać w określonym obiekcie. Nie chcemy przecież zrujnować swojego portfela w czasie urlopu. Zwieńczeniem powinno być miejsce, do którego się wybieramy, cieszące się walorami krajobrazowymi oraz mnóstwem ciekawych atrakcji dla osób w każdym wieku. Świetną propozycją, która łączy wszystkie te czynniki jest Chorwacja.

Chorwacja – bliżej niż myślisz

Chorwacja to przede wszystkim trzy bardzo malownicze regiony: Dalmacja, Istria oraz zatoka Kvarner. Ich ogromna różnorodność powoduje, że każdy turysta znajdzie coś odpowiedniego dla siebie – przepiękne wybrzeże, kilkaset wysp, krystalicznie czystą wodę oraz niezwykłe zabytki architektoniczne. Niezależnie od regionu, w którym zdecydujemy się wypocząć, wczasy w Chorwacji dostarczą nam niesamowitych wrażeń. Znajdzie się coś dla amatorów ekstremalnego nurkowania czy żeglarstwa, czyste plaże dla osób uwielbiających bardziej leniwy wypoczynek, a także mnóstwo tras, które przypadną do gustu osobom uwielbiającym górskie wędrówki, połączone ze zwiedzaniem magicznej architektury tego rejonu Europy.

Co warto zobaczyć w Chorwacji?

Chorwacja to również kraj zróżnicowany kulturowo oraz przyrodniczo. Na wybrzeżach rosną wiecznie zielone lasy i kolczaste krzewy śródziemnomorskie, a także palmy, kaktusy i agawy. Wyższe partie gór porośnięte są lasami iglastymi, a niziny są niemal bezleśne. Dzięki wapiennym Górom Dynarskim w Chorwacji licznie występują jaskinie oraz malownicze, dzikie i urwiste wąwozy. Najciekawsze z nich możemy podziwiać w Parku Narodowym Paklenica oraz w Górach Velebit, których atutem jest także bogata roślinność. Dodatkowo, bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się widniejące na liście UNESCO Jeziora Plitwickie, które mierzą ponad osiem kilometrów pięknych jezior połączonych wodospadami i kaskadami.

Chorwacja to również jedno z najstarszych państw w Europie. Dzięki temu mieszkańcy mogą pochwalić się spuścizną starożytnych Greków oraz Rzymian. Chorwacja bogata jest bowiem w architekturę czasów antycznych, która zachwyca swoją monstrualnością oraz zachowaniem szczegółów. Będąc na wakacjach w Chorwacji, warto zobaczyć zabytki rzymskie, greckie oraz współczesne. Sakralne i świeckie budowle o charakterze rzymskim łączą w sobie wpływy włoskie oraz niemieckie i posiadają elementy świata bizantyjskiego i słowiańskiego. Ponadto w Chorwacji odnajdziemy wiele urokliwych i malowniczych miasteczek. Do najważniejszych miast zalicza się Dubrownik, Split, Pulę, Korculę, Hvar oraz Zadar.

Niezapomniane wakacje w Chorwacji z całą rodziną

Wybrzeże chorwackie oferuje możliwość poznania niezwykłej historii tego kraju, jego tradycji i kultury, a także dobrą zabawę dla naszych najmłodszych. Dorosłym z pewnością spodoba się możliwość wzięcia udziału w wieczornych zabawach, które zwłaszcza na wybrzeżu, gwarantują szalone chwile każdemu. Dla dzieci znajdzie się tu wiele zajęć, które nie tylko je zajmą, ale także rozwiną ich zainteresowania i umożliwią poznanie nowych, wciągających zabaw. Warto również wspomnieć o edukacyjnych walorach wyjazdu, ponieważ dzieci będą miały okazję poznać kulturę, tradycję oraz historię czasów antycznych u wybrzeży morza adriatyckiego.