WYSZUKIWARKA PRODUKTÓW Wyświetlanie wszystkich 27 Wyszukań
Produkty
Producent
Kategoria
Rozmiar
Płeć
Cena

Deski do kitesurfingu – przełamując fale

 

Gdzieś pomiędzy windsurfingiem a wakeboardingiem lokuje się wciąż nowy sport, mianowicie kitesurfing, który z roku na rok zjednuje sobie coraz większą liczbę zwolenników. Poza latawcem, odpowiedzialnym za napęd i barem, łączącym kitesurfera z kite’m, potrzebna jest deska, dzięki której można swobodnie sunąć po powierzchni wody. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wachlarz desek do kitesurfingu, niezależnie, czy poszukujesz deski typu twin-tip czy może directional. Kolorowe modele od F-ONE sprawdzą się dobrze zarówno wtedy, gdy interesuje Cię freeride, jak i freestyle – początkujący oraz zaawansowani kitesurferzy znajdą u nas deski odpowiadające swoim potrzebom.

 

Rodzaje desek

 

Deska do kiteboardingu występuje głównie w dwóch podtypach, mianowicie twin-tip oraz directional. Deski directional przypominają deski windsurfingowe, choć są od nich krótsze – pływa się na nich w jednym kierunku, dzięki szpiczastemu dziobowi. Deski twin-tip są symetryczne, co pozwala na pływanie na nich w dwóch kierunkach – poza tym są one lekkie, zwrotne i łatwo poruszać się na nich pod wiatr. Służą one zaawansowanym kitesurferom, którzy chcą wykonywać na swoim sprzęcie różnego rodzaju triki czy ewolucje. Także początkujący skorzystają z lekkości i zwrotności tego rodzaju desek.

 

Gdzie spróbować swoich sił

 

Kitesurfing potrzebuje wiatru, więc nie zawsze uda się wypróbować swoją deskę i latawiec nad jeziorem czy zalewem, gdzie wiatru może być jak na lekarstwo. Dla pewności warto wybrać się nad morze, gdzie powiewy bryzy bez problemu będą napędzać sprzęt. Gdy znudzi się już bura barwa wody oraz kapryśna pogoda nad polskim morzem, czekają światowe lokacje, na przykład te znajdujące się nad Morzem Śródziemnych, gdzie można wypróbować swoją zwrotną deskę do kitesurfingu. Wiatr we włosach, rozpryskujące się krople, promienie słońca i pęd przez turkusową lagunę? Z naszymi deskami to możliwe!