WYSZUKIWARKA PRODUKTÓW Wyświetlanie wszystkich 9 Wyszukań
Produkty
Producent
Kategoria
Rozmiar
Płeć
Cena

Deski twintip – przyjemność pływania w dwóch kierunkach

 

Najpopularniejszymi deskami do kitesurfingu są dwa typy sprzętu – twintip oraz directional. Directionale mają jeden szpiczasty koniec, dlatego służą do pływania tylko w jednym kierunku – za to symetryczne deski typu twintip pozwalają na swobodne przemieszczanie się w dwóch kierunkach, co sprzyja zwrotności i możliwości wykonywania różnego rodzaju trików. Są one także stabilniejsze i łatwiejsze do prowadzenia. Nowoczesne deski twintip posiadają szereg innowacji, w rodzaju systemów: “wood core”, który sprzyja wytrzymałości czy “double concave”, pomagający w lądowaniu na wodzie po wykonanej akrobacji.

 

Deski zaokrąglone czy prostokątne?

 

Wśród twintipów można wyróżnić deski zaokrąglone oraz prostokątne. Na zaokrąglonych można poczuć większy luz i łatwość prowadzenia ich podczas manewrów – nie będą one jednak dobre dla początkujących kitesurferów, ponieważ trudno na nich o w pełni stabilną postawę. Gdy się zaczyna przygodę z barem i latawcem, dobrze wybrać szeroką deskę, na której zdecydowanie łatwiej utrzymać równowagę.

 

Jakie dodatki do deski typu twintip?

 

Aby móc korzystać ze swojej deski, trzeba zaopatrzyć się w odpowiednie dodatki – finy, pady oraz footstrapy. Można obyć się bez finów, ale dzięki nim można zdecydowanie lepiej ostrzyć i opadać na swojej desce. Pady i footstrapy są niezbędne, aby połączyć stopy z deską, natomiast bar służy do połączenia kitesurfera z latawcem, który służy w tym sporcie jako napęd. Jeśli zaczynasz swoją przygodę z kitesurfingiem albo jesteś zaawansowanym rajderem, wykorzystaj deskę typu twintip, która pozwala na sprawne cięcie fal. Bryza na twarzy, pęd, halsowanie i wodne ewolucje? To wszystko jest możliwe dzięki dobrze dobranej desce twintip z estetycznym designem i trwałą konstrukcją!