WYSZUKIWARKA PRODUKTÓW Wyświetlanie wszystkich 2 Wyszukań
Produkty
Producent
Kategoria
Rozmiar
Płeć
Cena

Deski surf – poczuj fale

Tylko surfer zrozumie drugiego surfera, bo kto raz spróbował zatańczyć na falach, zawsze będzie chciał wrócić do tych uczuć wolności i energii, które daje deska. Początki w tym sporcie nie są najłatwiejsze – jednak nie można przejmować się pierwszymi porażkami i upadkami, tylko dalej próbować, zaciskając zęby. Podczas pierwszych prób potrzebna jest odpowiednia deska surfingowa, dostosowana do wagi i wzrostu – trzeba także zwrócić uwagę na jej trwałość, łatwość transportu oraz wygląd – na desce, która się podoba, łatwiej stawiać pierwsze kroki na falach.

Początki surfingu

 

Coś na kształt surfingu pojawiło się przed wieloma wiekami na płytkich, turkusowych wodach hawajskiego atolu, a pierwsze o nim informacje przekazał Europejczykom James Cook. Od tamtego czasu kultura surferska rozwinęła się w zaawansowaną branżę, w której prym wiodą takie firmy jak na przykład F-One. Istnieje bardzo wiele typów desek do surfingu (na przykład longboard, mini, fish), które wraz ze zmianami konstrukcji zaczęły służyć do całkiem innych sportów, taki jak kitesurfing, wakeboarding czy foiling. Na naukę surfingu nigdy nie jest za późno – jeśli ma się dostęp do wietrznych akwenów, warto spróbować stanąć na desce i po długich próbach ujarzmić kilka fal!

Surfing dla każdego

 

Komuś mogłoby się wydawać, że surfing jest tylko dla mężczyzn – nic bardziej mylnego! Kobiety równie dobrze mogą poczuć tę moc, oferowaną przez deskę, na której sprawnie można przedzierać się przez fale. Deski surfingowe dla kobiet powinny być mniejsze – raczej w rozmiarze 5’8” niż 6’4” i o bardziej opływowych kształtach. Wspólne hobby, jakim jest surfing, może połączyć parę na całe życie. Można nim także zainteresować dzieci, proponując im niewielkie deski surfingowe lub mały wakeboard.