WYSZUKIWARKA PRODUKTÓW Wyświetlanie wszystkich 25 Wyszukań
Produkty
Producent
Kategoria
Rozmiar
Płeć
Cena

Pianki męskie – liczy się wygoda

 

Jeśli lubisz prawdziwą przygodę, powiewy wiatru i pływanie przez akwen na desce surfingowej czy wakeboardzie, bardzo dobrze wiesz o tym, jak ważny jest odpowiedni ubiór, dzięki któremu wodne aktywności nie będą utrapieniem, tylko czystą przyjemnością. Pianki męskie to najlepszy z możliwych wyborów, dzięki któremu długie godziny na desce będą wygodne, ciepłe i bezpieczne. Pianki z neoprenu z łatwością dostosowują się do ciała, dobrze je opinają i chronią przed uderzeniami, o które nietrudno przy tak ekstremalnych i energetycznych sportach jak na przykład kitesurfing. W naszym sklepie znajdziesz modne modele pianek, która poza estetyką, zaskakują funkcjonalności, dzięki zastosowaniu neoprenu i tzw. ślepych szwów (rozciągliwych bezszwowych łączeń, które nie pozwalają na łatwe rozdarcia stroju w neuralgicznych miejscach – takich jak kolana czy pachy).

Jak dobrać odpowiednią piankę?

 

Głównym zadaniem pianki jest utrzymanie odpowiedniej temperatury organizmu podczas wielogodzinnych ćwiczeń nad wodą często w niesprzyjających warunkach. Jeśli lubi się ćwiczyć przy niższych temperaturach, niezbędna może okazać się pianka dwustronna z pełnym zakryciem – przy cieplejszej pogodzie lepiej zdecydować się na piankę typu shorty – z krótkimi rękawami i nogawkami. Ważny jest przede wszystkim komfort – pianki do pływania powinny idealnie zgrywać się z Twoim wzrostem i gabarytami – nie ma nic gorszego niż męczenie się w za ciasnym stroju podczas wykonania swoich numerów na wakeboardzie.

 

Czy pianka powinna pochłaniać wodę?

 

Pianki do wody dzieli się także na modele mokre i półsuche. W piankach mokrych szybciej czuje się działanie wody, gdy wielokrotnie spadnie się z deski, stąd polecane one są na krótsze wypady lub w bardzo ciepłych warunkach, w których lekka wilgotność pianki może być zbawienna wobec upału. W piankach półsuchych jest się bardziej chronionym przed działaniem wody, która nie przekrada się tak szybko w głąb materiału, dzięki czemu można długie godziny cieszyć się ciepłym strojem w trudnych, wilgotnych warunkach.