Kitesurfing z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Ludzie często wybierają do tego celu Chorwację, gdyż warunki pogodowe idealnie sprzyjają wykorzystywaniu możliwości szaleństwa na desce. W Chorwacji mieści się wiele szkółek surfingu, w tym można także spotkać się także z polskimi szkołami, które świadczą pełną paletę różnorodności w kwestii kitesurfingu. Zanim zdecydujemy się na taki wyjazd, warto wcześniej zebrać potrzebne informacje, zobaczyć, w jakim miejscu będziemy mogli z tego typu rozwiązań korzystać. Wiele osób wybierając się do tego kraju z nastawieniem przede wszystkim na kitesurfing, chcąc zaoszczędzić nieco pieniędzy, zabiera ze sobą własne jedzenie i wynajmuje bardzo popularne w Chorwacji campingi. Dzięki temu przeżywają też prawdziwe wakacje i doznają naturalnych wrażeń. Są jednak i tacy miłośnicy kitesurfingu, którzy oprócz samego sportu, stawiają także na urlop wyższej klasy, a więc rezerwują hotele o wysokim standardzie, mają szeroki plan zwiedzania, smakują lokalnych potraw. Bez względu na to, jaki to będzie wyjazd, na pewno kitesurfingowe podróże do Chorwacji to doskonały wybór dla każdego miłośnika sportów wodnych.

Dlaczego właśnie Chorwacja?

Chorwacja jest krajem numer jeden na liście, jaki wybierają Polacy, jeśli chodzi o zagraniczny urlop. Można tam wybrać się samochodem i jest stosunkowo tanio w porównaniu do innych miejsc. Na pewno dla miłośników sportów wodnych to właśnie Chorwacja jest prawdziwym rajemi, który może zaoferować ogrom różnego rodzaju możliwości. Kitesurfingowe wyjazdy z Polski są bardzo popularne i decyduje się na nie spora rzesza Polaków. Dlaczego właśnie to miejsce? Otóż względnie szybko możemy tam dotrzeć, otrzymamy przestępną cenę wielu usług, będziemy mogli surfować wśród niezwykle pięknego krajobrazu. Zalet jest naprawdę bardzo wiele i kto tylko raz wybierze się w to miejsce, z pewnością będzie wracał ponownie. Piękna linia brzegowa oraz klimat charakteryzujący się silnymi podmuchami wiatru, skupia wielu turystów. Błękitna woda, plaża pełna kamieni i palm to wyjątkowy krajobraz sprzyjający aktywności. Do najbardziej popularnych sportów wodnych, które można uprawiać w Chorwacji, należą:

  • kitesurfing,
  • windsurfing,
  • skutery wodne,
  • jazda na bananie,
  • parasailing,
  • narty wodne.

Wybór określonego miejsca

Bardzo ważne jest to, aby wybrać miejsce najlepsze z możliwych, jeśli w grę wchodzi kitesurfing. Nie wszędzie mamy możliwość korzystania z tego rozwiązania, nie wszystkie szkoły kitesurfingowe mogą nam zaoferować to, na czym nam zależy, a co więcej, jeśli nie lubimy tłumów, musimy spędzić trochę czasu na poszukiwaniach, aby znaleźć przestrzeń odpowiednią dla siebie.

W przypadku Chorwacji bardzo popularnym miejscem jest półwysep Peljesac czy też wyspa Brac, gdzie znajduje się bardzo słynny Bol. Jedne miejsca uczęszczane są bardziej, inne mniej. Każdemu z nas również z pewnością zależy na tym, by zyskać pełne zadowolenie i całkowitą satysfakcję. Wybierajmy więc taki kierunek, który da nam prawdziwą satysfakcję. Jeśli chcemy być w miejscu pełnym surferów, to właśnie tam się wybierzemy. Jeśli zaś wolimy dzikość przyrody i kontakt z naturą, a do tego ciszę i spokój, zainteresuje nas na przykład miejscowość Opuzen w zatoce przy rzece Neretwa.

Idealny wiatr, doskonała pogoda, piękny krajobraz i możliwość szaleństwa na desce. Czy kitesurferowi jest coś jeszcze potrzebne do szczęścia? My jesteśmy przekonani o tym, że ten kierunek to najlepszy wybór.

Skomentuj