Krem z filtrem – wszystko, co trzeba o nim wiedzieć

Decydując się na jakikolwiek wyjazd wakacyjny, aktywny czy rekreacyjny należy wyposażyć się w odpowiednie kremy z filtrem, które we właściwy sposób ochronią nas przed promieniami słonecznymi. Jest to bez wątpienia jeden z niezbędnych elementów rozmaitych wypraw i przygód. Ochrona przeciwsłoneczna ma istotne znaczenie szczególnie w sezonie letnim i wiosennym, ale ważna jest także przez cały rok.

Istnieją dwa rodzaje promieniowania, które zupełnie inaczej działają na nasze ciało. Jedno z nich to UVA, które doprowadza do przedwczesnego starzenia się skóry. Można temu zapobiec, stosując odpowiednie kremu z filtrem, które w prawidłowy sposób zadbają o każdy rodzaj cery. Drugim promieniowaniem ultrafioletowym, na jaki jesteśmy skazani przez słońce jest UVB, które powoduje oparzenia. Najlepsze efekty dają kremy z filtrem wyróżniające się najwyższym stopniem ochrony, dzięki czemu można dłużej przebywać na słońcu. Na rynku dostępnych jest mnóstwo produktów odpowiedzialnych za ochronę całego ciała przed promieniami słonecznymi. Wyróżnia się więc kremy z filtrem różnych marek, charakteryzujące się rozmaitymi właściwościami, łączącymi w sobie kompleksowe cechy czy zachwycające pięknym zapachem.

Jaki więc krem z filtrem wybrać na wyjazd, by jak najlepiej spełniał swoje funkcje? Jedno jest pewne. Powinniśmy szukać produktów, które są w stanie zagwarantować nam jak najwięcej ochrony i bezpieczeństwa. Dobry krem z filtrem powinien chronić zarówno przed promieniowaniem ultrafioletowym UVA, jak i UVB. Każdy z nich jest dla naszej skóry i zdrowia tak samo groźny, dlatego decydując się na zakup balsamu z tego typu cechami charakterystycznymi, należy zwrócić szczególną uwagę na jego właściwości i poziom ochrony. Dzięki temu zyskamy wsparcie zarówno przed wczesnymi zmarszczkami, jak i oparzeniami, przebarwieniami czy nawet rakiem skóry. Właściwie dobrany kosmetyk z filtrem to jedyny sposób na skuteczność. Jego właściwości, cechy charakterystyczne, zapach oraz poziom ochrony to jedno, lecz najważniejszym aspektem wydaje się jednak dopasowanie produktu do danego typu skóry, co jest sprawą całkowicie indywidualną.

Jak dopasować krem z filtrem do danego rodzaju skóry?

Wrażliwość skóry to pierwszy element, na który należy zwrócić szczególną uwagę podczas doboru właściwego kremu z filtrem. Należy liczyć się z tym, czego potrzebuje nasza cera, patrząc na typ karnacji czy ogólny wygląd. Warto brać także pod uwagę to, czy skóra posiada piegi, czy łatwo ulega poparzeniom i jak często wystawiana jest na promienie słoneczne. Te wszystkie elementy mają istotne znaczenie przy doborze odpowiedniego kremu z filtrem, który sprawdzi się zarówno podczas wyjazdów pełnych upalnego słońca, jak i takich poza sezonem, gdzie promienie nie są już tak uciążliwe, a promieniowanie ultrafioletowe ciągle jest bardzo groźne. Poziom ochrony produktów określany jest za pomocą skrótu SPF, przy którym zawsze stoi liczba, oznaczająca wysokość filtra. Osoby, które wyróżniają się bardzo jasną karnacją i mają rude bądź blond włosy powinny dobierać najwyższy poziom ochrony, rozpoczynający się od minimum SPF 20. Ten rodzaj skóry jest bardziej podatny zarówno na starzenie się, jak i rozmaite oparzenia. Podczas sezonu letniego i wiosennego oczekuje od nas najwyższej ochrony, nawet do wysokości filtra wynoszącej SPF 50. Osoby, które charakteryzują się bardziej ciemną karnacją i brązowymi włosami mogą wyposażyć się w kremy o niższym poziomie ochrony z tego względu, że ich skóra jest bardziej odporna i mniej podatna na promienie słoneczne. Tym klientom poleca się w szczególności kremy z właściwościami filtra SPF 12-15. Duże znaczenie przy doborze odpowiedniego preparatu ma także typ cery, w kontekście suchej, jak i tłustej skóry. Zmagając się z drugim rodzajem, należy wybrać kosmetyk o łagodnej strukturze, które będą delikatne dla porów i łatwe w nakładaniu. Dla skóry suchej natomiast warto wyposażyć się w krem z filtrem z dodatkowymi właściwościami nawilżającymi i odżywczymi.

Skomentuj