Pianka neoprenowa Manera Meteor Magma 2019 – recenzja produktu

Pianka neoprenowa Manera Meteor Magma 2019 to propozycja francuskiej firmy Manera na najzimniejsze dni. Jedna z najnowocześniejszych pianek neoprenowych na rynku, naszpikowana technologiami, aby był zachowany komfort termiczny w każdych warunkach. Dlaczego to aktualnie najlepsza propozycja na rynku? Odpowiadamy w artykule.

Pianka neoprenowa Manera Meteor Magma 2019 – trzy modele

Każdy kitesurfer ma inne oczekiwania w stosunku do pianki neoprenowej, dlatego Manera Meteor Magma produkowana jest w trzech wersjach. Meteor Magma Hooded to wersja w grubości 5.4.3 mm z kapturem, który bardzo mocno podnosi komfort termiczny. Wersja Meteor Magma Steamer  5.4.3 mm to identyczny model jak pierwszy, jednak już bez zintegrowanego kaptura. Trzecią wersją jest propozycja na nieco cieplejsze dni, bądź dla osób które nie potrzebują bardzo ciepłej pianki, czyli Meteor Magma Steamer 4.3 mm.

Pianka neoprenowa Manera Meteor Magma 2019

Pianka neoprenowa Manera Meteor Magma 2019 technologie.

Jeżeli zastanawiacie się dlaczego polecamy piankę Manera Meteor Magma, odpowiedź jest bardzo prosta, to dzięki wielu technologiom i przemyślanym praktycznym rozwiązaniom, które są wykorzystane w konstrukcji tej pianki neoprenowej. Manera stawia na prostotę rozwiązań mechanicznych i najwyższej jakości materiały, które w połączeniu ze sobą dają najwyższej jakości produkt. Poniżej opisaliśmy rozwiązania technologiczne, które wyróżniają piankę Manera Meteor Magma na tle konkurencji.

3D design

Pierwszym elementem na który warto zwrócić uwagę jest kształt pianki. Pianki neoprenowe Manera są zaprojektowane w “pozycji kitesurfera” dzięki temu komfort podczas pływania jest odczuwalnie większy niż w przypadku klasycznych pianek neoprenowych. Pianka również jest dopasowana do anatomicznej budowy ludzkiego ciała, dzięki czemu czujemy się w niej zupełnie naturalnie.

Pianka neoprenowa Manera Meteor Magma 2019

SD2 TAPE 2.0

Bardzo ważnym elementem jest łączenie ze sobą poszczególnych elementów pianki. Firma Manera w innowacyjny sposób podeszła do tematu, wyprzedzając tym samym konkurencję. Panele neoprenowe są połączone ze sobą tzw. “ślepymi szwami”, które łączą panele nie przebijając tym samym neoprenu na wylot. Dzięki takiemu rozwiązaniu pianka zyskuje na wodoodporności. Dodatkowo miejsca połączeń są klejone taśma SD2, która utrwala połączenia i uszczelnia piankę.

Pianka Neoprenowa Manera Meteor Magma 2019

Strategic structur

Jeżeli spojrzymy na piankę neoprenową całościowo, to niektóre obszary są bardziej problematyczne niż inne. To właśnie na tych problematycznych skupili się projektanci od Manera i zastosowali unikatowe rozwiązania w miejscach które powodowały podrażnienia. Tam gdzie występują dodatkowe przeciążenia materiał jest mocniej zabezpieczony, aby wytrzymywał nawet najbardziej energiczne sesje. Oczywistym jest, że obszary te zostały oznaczone dzięki wieloletniemu doświadczeniu i szeregowi analiz.

Pianka neoprenowa Manera Meteor Magma 2019

Back knee emboss

Pianka w tylnej części kolan jest zaprojektowana tak, aby się nie podwijała. Jest to miejsce, na które wielu kitesurferów zwracało uwagę. Doły podkolanowe i górna część łydki są wrażliwymi miejscami, jeżeli pojawia się tam ucisk, już po chwili mogą pojawić się dolegliwości bólowe. Dzięki temu systemowi nie będziesz już czuł/a dyskomfortu pod kolanami.

Pianka neoprenowa Manera Meteor Magma 2019

Sealing print

Końcowe części pianki są cieńsze, ma to na celu przede wszystkim zapobiegać wdzieraniu się wody do rękawów i nogawek. Drugą zaletą tego rozwiązania jest to, że pianka się nie podwija nawet przy bardzo mocnym “wejściu” do wody.

Pianka neoprenowa Manera Meteor Magma 2019

Water strainer

W końcowej części nogawek i rękawów są zamontowane plomby uszczelniające, które zabezpieczają przed wdzieraniem się wody. Dzięki optymalnemu połączeniu sztywności i przyczepności nie utrudniają one zakładania i zdejmowania pianki.

Pianka neoprenowa Manera Meteor Magma 2019

Triplex Magma

To dzięki wykorzystaniu tego systemu pianka zatrzymuje ciepło. To dzięki temu materiałowi Pianka neoprenowa Manera Meteor Magma 2019 jest bardzo ciepła. Gromadzi ona ciepło wytworzone przy każdym ruchu, efektywnie zwiększając komfort termiczny użytkownika.

Pianka neoprenowa Manera Meteor Magma 2019

Phantom straps

Jeżeli bazujesz na bezkompromisowych rozwiązaniach, to Manera Ci to umożliwia i dodaje do zestawu pasy na kostki. Dzięki takiemu zabezpieczeniu woda nie będzie się wdzierała do nogawek. Oczywiście jest to rozwiązanie dla kitesurferów, którym nie wystarczy technologia water strainer.

Pianka neoprenowa Manera Meteor Magma 2019

Pianka neoprenowa Manera Meteor Magma 2019 podsumowanie recenzji.

Naszym zdaniem pianka Manera Meteor Magma to najlepsze rozwiązanie na rynku na zimne dni i dla osób które nie tolerują zimna. Projektanci firmy Manera dołożyli wszelkich starań i stworzyli produkt który nie zawiedzie Cię w żadnych warunkach. Jeżeli masz pytania koniecznie napisz do nas, lub odwiedź nas w Surfshopie w Warszawie (Mokotów).