Trapez kitesurfingowy Manera Eclipse 2019 – Recenzja

Po zapoznaniu się z szeroką gamą modeli trapezów kitesurfingowych wiodących producentów, zdecydowanie Trapez kitesurfingowy Manera Eclipse 2019 to absolutny top na rynku. Dlaczego? Wystarczy zapoznać się z technologiami, które francuski producent wprowadził w ten model, aby być niemal pewnym wyboru. Już podczas pierwszej przymiarki okazuje się, że wrażenia są tylko pozytywne,a  w testach na wodzie wszystko znajduje w 100% swoje odzwierciedlenie. Dzięki dbałości o szczegóły, jakości wykonania, szerokim konsultacjom z testerami i zawodnikami teamu F-one / Manera stworzono trapez, który sprosta najbardziej wygórowanym oczekiwaniom, bez względu na poziom zaawansowania ridera. Komfort, stabilizacja, równomierny rozkład sił generowanych prze trapez, taki właśnie jest nowy model trapezu Kitesurfingowego Manera Eclipse 2019.
Trapez jest produkowany w czterech wersjach kolorystycznych:  Night Blue (ciemnoniebieski)Dream blue (jasnoniebieski)Amber (żółty) oraz Chili (czerwony).

Trapez kitesurfingowy Manera Eclipse 2019

Trapez kitesurfingowy Manera Eclipse 2019 – Technologie

W ostatnich latach wzrosło zainteresowanie trapezami typu Hard Shell, jednak wiele z nich było nie wygodnych. Dlatego projektanci z Manera postawili sobie za cel stworzenie trapezu opartego o twardą skorupę, jednak dającego pełnię komfortu. Do rzeczy, bo po wstępie pewnie macie ochotę bliżej przyjrzeć się technologiom, dzięki którym trapez ten wyróżnia się na tle konkurencji.

Adaptive Shell

To dzięki temu rozwiązaniu jest możliwe połączenie trapezu typu Hard Shell z komfortem. W wolnym tłumaczeniu to “skorupa adaptacyjna”, czyli taka która dopasowuje się do kształtu pleców, sztywna w środkowej części, zmniejszająca swoją sztywność w kierunku krawędzi trapezu. Taka koncepcja świetnie się sprawdza dając bardzo duże wsparcie w miejscach w których jest ono konieczne (centralna część trapezu), natomiast więcej mobilności w górnej i dolnej jego części. Dzięki mobilności trapez dopasowuje się do kształtu ciała ridera nie powodując dyskomfortu (wbijania się zewnętrznych części trapezu w plecy). Technologia ta została szeroko doceniona zarówno przez profesjonalnych riderów z teamu F-one, jak i początkujących adeptów kitesurfingu.

Trapez kitesurfingowy Manera Eclipse 2019

Gel foam

Lekka pianka wypełnia skorupę trapezu i powoduje wrażenie niekończącego się komfortu. Firma Manera nazywa to “pillow komfort”, czyli poziom wygody podczas długotrwałych sesji jest porównywana do wtulenia się w poduszkę. Wygoda to jedno, drugą zaletą żelowej pianki jest bardzo równomierny rozkład siły generowanych przez latawiec. Koniec z dolegliwościami pleców nawet podczas mocno wiatrowych długich sesji.

Trapez kitesurfingowy Manera Eclipse 2019

Downhold System

Rozwiązanie to docenią szczególnie osoby które nie dawno rozpoczęły, bądź zaczynają przygodę z kitesurfingiem, które sporo czasu spędzają z latawcem ustawionym w zenicie. Riderom bardziej zaawansowanym będzie po prostu bardziej komfortowo podczas chwili odpoczynku bez lądowania latawca. Dzięki dodatkowemu paskowi mocującemu hak trapezu nie odczujecie już problemów związanych z podsuwaniem się haka do góry w kierunku żeber. Podsuwanie haka powoduje ucisk, a nawet dolegliwości bólowe w okolicach żeber, z trapezem Manera Eclipse nie będziecie mieli już tym problemu.

Trapez kitesurfingowy Manera Eclipse 2019

Tuck Flap

System ten ma dwa zadania. Pierwsze to dodatkowa stabilizacja zapobiegająca przesuwaniu się trapezu do góry w ustawieniu latawca w zenicie. Drugą funkcją jest bardziej efektywne przeniesienie sił generowanych przez latawiec do tylnej części trapezu. Dzięki takiemu rozwiązaniu zmniejszono ucisk w bocznych strefach trapezu. Na pewno poczujecie różnicę przy dłuższych sesjach, w których zdarzało się Wam odczuwać dyskomfort, otarcia na bokach. Klapki wzmacniają całą konstrukcję trapezu.

Trapez kitesurfingowy Manera Eclipse 2019

Spreaderbar

System ten odpowiada za równomierny rozkład sił w bocznych strefach trapezu. Dzięki zmiennej długości podkładki pod hak, zależnej od rozmiaru trapezu (im większy rozmiar tym dłuższa podkładka) siły generowane przez ciąg latawca nie kierują się do środka, uciskając boki ridera. Wypadkowe sił są skierowane równolegle, proporcjonalnie do przodu.

Trapez kitesurfingowy Manera Eclipse 2019

SPREADERBAR MANERA SLIDING HOOK BAR

Naszym zdaniem genialne rozwiązanie, które na pewno docenią osoby pływające wave, oraz na deskach kierunkowych. Dzięki Sliding Hook Bar nie będziecie mieli już problemów z obracającym się trapezem w pozycji switch. Sliding hook bar jest dostępny jako dodatkowe wyposażenie we wszystkich trapezach ktiesurfingowych firmy Manera. Absolutny must have dla osób lubiących pływać na falach.

Trapez kitesurfingowy Manera Eclipse 2019 – Podsumowanie

Wybór trapezu to wbrew pozorom nie jest taka oczywista sprawa. Jeżeli szukacie bezkompromisowych rozwiązań i produktu który spełni oczekiwania zarówno tych początkujących riderów, jak i profesjonalistów, Trapez Manera Eclipse to świetny wybór. Zapraszamy do sklepu kitesurfingowego Surf Contingent w Warszawie (Mokotów), bądź na zakupy online. Zawsze chętnie dzielimy się naszymi doświadczeniami i wiedzą.

Skomentuj